KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997503
nr 1499 7503
William Gislander
(1890-1937), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv. Signerad 1914. Olja på pannå, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:56:51
30/10 10:08:52
William Gislander
Läs mer om William Gislander